Trudne początki – jak sobie radzić w sytuacjach problematycznych?

Przejście na dietę wegańską początkowo może przysparzać wiele różnorodnych trudności, począwszy od reakcji najbliższego otoczenia, poprzez trudność radzenia sobie z chęcią na coś mięsnego, aż do wyboru knajpek z wegańskim menu czy zrobieniem niezbędnych zakupów.

Reakcje otoczenia i obiadek u babci

Reakcje najbliższych na wiadomość, że spożywasz wyłącznie jedzenie wegańskie bywają różne. Byłoby świetnie, gdyby były wspierające i akceptujące. W praktyce jednak Polacy chętnie zadają wiele pytań i stawiają się w roli największych znawców tematu, krytykując zarówno pobudki przejścia na dietę, jak i same zasady żywieniowe. Wyjścia są dwa: dyskutować lub nie. Warto rozmawiać, jednak nie zawsze jest to możliwe. W sytuacjach problemowych lepiej uciąć zbędne komentarze jednym zdaniem i nie dać się wciągnąć w zbędne dyskusje.

O ile można nie dyskutować ze znajomymi, jak odmówić zjedzenia kawałka ciasta u ukochanej babci? Można upiec ciasto wegańskie i zabrać na obiadek ze sobą. Babcia się ucieszy i z dużym prawdopodobieństwem zaakceptuje wybór.

Głód na mieście – gdzie zjeść?

Gdy głód dopada poza domem, a w torbie nie ma żadnej wegańskiej przekąski pomocny jest internet. Tu z pewnością znajdziemy adresy znajdujących się w pobliżu knajpek czy restauracji wegańskich.

Zakupy wegańskie

Dobre warzywa i owoce zakupimy na okolicznych wioskach czy targach. Warto również szukać informacji w sieci.

marinate