Wegańskie wesele, zielony ślub


Wegańskie wesele, zielony ślub

WEGAŃSKIE WESELE, ZIELONY ŚLUB

 

Rozpoczyna się sezon ślubny, który bez wątpienia wzbudza wiele emocji. Nic w tym dziwnego – to jeden z najważniejszych dni w życiu państwa młodych. Internet pełen jest pomysłów i inspiracji dotyczących organizacji ślubu i wesela w najróżniejszych stylach i konfiguracjach – wszak każda z par chciałaby uczynić ten dzień wyjątkowym i niepowtarzalnym. Organizujesz zielony ślub lub wegańskie wesele? Chcemy dziś podzielić się z wami spostrzeżeniami i inspiracjami na temat wyjątkowych przyjęć, które również sami mamy przyjemność organizować. Zapraszamy!

wegetariańskie wesele

Oczywiście, w dniu ślubu najważniejsza jest miłość i radość młodej pary, ale… Wszyscy wiedzą, jaka jest prawda 😊. W Polsce wegańskie czy roślinne śluby to wciąż nisza, ale decyduje się na nie coraz więcej par – pomimo dominacji tradycyjnych polskich dań na weselnych stołach. Pozwól swoim gościom poznać bogactwo kuchni roślinnej – możesz nam wierzyć, że niejeden zatwardziały mięsożerca zdziwi się, że daniami wegańskimi naprawdę można się najeść. Dla części z twoich gości będzie to zapewne pierwsza w życiu okazja, aby spróbować tego rodzaju kuchni – być może przyczynisz się do pozytywnej zmiany w ich stylu życia lub zainspirujesz do poszukiwania nowych smaków.

wesele wegańskie trójmiasto

Oczywistą sprawą wydaje się kolor przewodni przyjęcia inspirowanego naturą. Co prawda zielony w odcieniu GREENERY to kolor roku ubiegłego (wg instytutu Pantone), jednak jego naturalny odcień doskonale wpasowuje się w klimat wesela wegańskiego. Media społecznościowe pękają w szwach od zdjęć przepięknych zeszłorocznych ślubów, w których to właśnie ta barwa dominowała wśród dekoracji – i nie tylko! Zieleń królowała w postaci wszechobecnych roślin (nam najbardziej do gustu przypadły gałązki eukaliptusa), elementów wykończeniowych, a nawet jako barwa sukni ślubnej panny młodej. Grennery bardzo sprzyja organizacji przyjęcia weselnego na zewnątrz, a w połączeniu z delikatnymi akcentami złota, drewnem, bielą czy innymi elementami rustykalnymi jest wręcz propozycją klasyczną i ponadczasową dla wszystkich par młodych marzących o ślubie inspirowanym naturą. Pamiętaj o uwzględnieniu wspaniałych (i darmowych) elementów, które możesz znaleźć w lesie – do stworzenia unikalnych dekoracji wykorzystaj mech, gałązki czy korę drzewną.

W tym roku prym będzie wiódł ULTRA VIOLET. To barwa wizjonerska, oryginalna, odważna i twórcza, kontrastująca z zeszłorocznym kolorem roku. Spójrzcie, jak pięknie wygląda bukiet ślubny wykonany z bzów w kolorze ultra violet!

trójmiasto wegańskie weseleźródło zdjęć: www.elegantweddinginvites.com

Oczywiście kolory roku wg Pantone to tylko inspiracja i propozycje, które mają za zadanie ułatwić wybór parze młodej. Świetną atmosferę na zielonym ślubie uzyskać można również… wcale nie wybierając koloru przewodniego – przyjęcia wypełnione odpowiednimi naturalnymi dekoracjami w różnych kolorach mogą stworzyć klimat swobody, jaki panuje na łące czy słonecznej polanie.

wesele w stylu wegańskim

DIABEŁ TKWI W SZCZEGÓŁACH

Organizując zielony ślub lub wegańskie wesele dajesz swoim gościom sygnał, że ekologiczny styl życia jest dla ciebie ważny. W dniu swojego ślubu możesz dać temu wyraz również poprzez różnego rodzaju detale, być może inspirując do pozytywnych zmian swoich ślubnych gości. Moda na eko-śluby od kilku lat trwa w najlepsze – i bardzo się z tego cieszymy. W jaki sposób uwzględnić ekologię podczas organizacji ślubu? Możesz rozpocząć już na etapie zaproszeń, drukując je na ekologicznym papierze lub wysyłając pocztą elektroniczną. Co dalej?

Jedzenie – o którym pisaliśmy kilka linijek wyżej. Niezależnie od tego, na jakie menu się zdecydujesz – mięsne, wegańskie, bezglutenowe lub inne – pamiętaj, aby zadbać o sprawdzone źródła, na przykład ekologiczne uprawy i hodowle. Zachęcamy również do rezygnacji ze słodkich, słodzonych napojów na rzecz tych domowych, na przykład kompotów – goście na pewno będą mile zaskoczeni.

Otoczenie natury – organizacja ślubu w plenerze to wyzwanie większe niż przyjęcie dla gości w tradycyjnej sali, jednak – z uwagi na stale rosnącą popularność takiego rozwiązania – coraz łatwiej dostępne. Decydując się na wesele w otoczeniu zieleni, zdecydowanie ułatwisz sobie kwestię dekorowania. To pobliski las, łąka, ogród, plaża czy brzeg jeziora stworzy najpiękniejszą scenografię. Jednego możesz być pewien – takiego przyjęcia zarówno ty, jak i twoi goście, nigdy nie zapomnicie!

Piechotą do ołtarza – zrezygnuj z samochodu na rzecz spaceru, przejażdżki rowerem lub na deskorolce!

organizacja wegańskiego wesela

Organizacja ślubu to wydarzenie bardzo ekscytujące, zajmujące i… stresujące. Młode pary nierzadko poświęcają ogrom swojego czasu i energii na idealne rozplanowanie dnia i skrupulatne dopracowanie wszystkich szczegółów. W wirze przygotowań zdarza się, że to, co najważniejsze – własny komfort i zadowolenie – spychamy na dalszy plan na rzecz zaspokojenia potrzeb gości czy presji otoczenia. Trzymamy kciuki za wszystkie młode pary, które planują swój ślub na rok 2018 i służymy pomocą! W Soul Fresh z chęcią pomożemy wam zorganizować wasze wymarzone, wegańskie wesele.